Máte otázky? Ozvěte se nám:

Díky moderní technologii METTINUM®  je dnes možné uložit si vlastní DNA na neomezenou dobu.

Víte ale také, proč byste to měli udělat?

Mezi vědci neexistuje jednotný souhlas o tom, zda technologie pohání vědu a objevy či je tomu naopak. Je to téma vhodné spíše k filosofování nad sklenkou vína než do akademických kruhů.

My ve společnosti METTINUM®  jsme přesvědčeni, že platí oboje – někdy náhodný objev způsobí zásadní pokrok v medicíně, jindy je za vznikem nové technologie dlouholetá a usilovná práce celých vědeckých týmů.

V našem případě to byla silná motivace vymyslet jednodušší, spolehlivější a méně nákladný způsob uchování kompletní lidské DNA. A jaké výhody z toho nyní plynou pro nás ostatní?

1. Můžeme zachovat ten nejvzácnější originál.

Zákony dědičnosti jsou neúprosné. Unikátní sekvence DNA se s každým přenosem na další generaci ztrácí. U potomků v první linii zmizí 50 % vaší genetické informace. Pouhá čtvrtina to dotáhne až k vnoučatům. Ale co když právě v té ztracené části leží vaše vlastnosti a schopnosti, které jste si přáli zachovat?

Navíc populace, jak dobře známo, stárne. U nás v Evropě se rodí čím dál méně dětí. To vede k ochuzení genetické jedinečnosti naší tradiční populace. S klesající plodností bude umělé oplodnění možná jednou z posledních možností, jak se rozmnožit. Bezpečně uložený vzorek DNA v tom určitě bude hrát významnou roli.

2. Chceme lepší budoucnost pro naše děti.

Kdo by nechtěl, aby jeho děti byly zdravé a rozvíjely svůj potenciál. Z uloženého vzorku DNA mohou v budoucnosti zjistit, jaké dědičné nemoci je ohrožují a včas se jim bránit. U mnoha nemocí je včasná diagnóza to, co člověka dělí od života a rozsudku smrti. U jiných se projevuje tzv. mezigenerační skok – děti postihne nemoc, kterou trpěli jejich prarodiče. V momentě, kdy si chcete pořídit rodinu je dnes již běžné, že se jdete poradit s genetikem. Ten chce znát anamnézu rodiny nejlépe až k Australopithekovi. Máte-li k dispozici vzorek DNA vašich předků, bingo! Ihned víte, co se může přenést na potomka, pomocí umělého oplodnění (IVF) tomu předejít nebo se dobře připravit.

Firma Futura Genetics a jí podobné otestují vaši DNA na 28 nejčastěji se vyskytujících dědičných onemocnění. Vzorek DNA se získá ze slin nebo výtěrem bukální sliznice a pošle zpět do laboratoře poštou. Nemusíte nikam chodit.

Pokrokové školní programy učí děti soustředit se na to, co jim jde a co je baví, na rozdíl od přístupu “uč se nejvíc to, v čem plaveš, ať vylepšíš známky.„ METTINUM® má podobný přístup. Dnes je možné otestovat DNA na dispozice například k vytrvalostním sportům či naopak sprintování. V blízké budoucnosti se vaši potomci mohou dozvědět více o nich samých a směrovat tak jejich život ke šťastnému výběru povolání a zábavy.

3. Archivace DNA není archa úmluvy.

Archivováním vzorku DNA předejdete různým problémům v budoucnosti. Například v oboru testování otcovství se lidé poměrně často setkávají s následujícím jevem: Je třeba zjistit otce dítěte ze zdravotních důvodů (zdědilo mutaci?). Otec je neznámý či nezvěstný, jde se tedy hlouběji; k prarodičům. Ti už ale mohou být v tomto okamžiku po smrti.

Možná se bojíte, že vaše DNA uložená kdesi v chladícím boxu laboratoře může být zneužita. To zde nehrozí – díky nezávislosti na chlazení a energii můžete mít vzorek u sebe. Pouze vy rozhodnete, jak s ním bude naloženo. Ochrana soukromí a citlivých dat je na vysoké úrovni. Platformy Google dokonce rozjíždí projekt sdílení sekvenované DNA na tzv. cloudu, kde lidé budou moci analyzovat a prohlížet si celou nebo části sekvenované DNA.

4. Když nevíte, co pod stromeček.

Máte ve svém okolí člověka, který má prostě už vše? A vy nevíte, co mu každé Vánoce nebo narozeniny dát? I v tomto případě může být METTINUM® řešením.

Váš vzorek DNA, DNA domácího mazlíčka nebo vzácné rostliny v luxusním pouzdře zhotoveném z nejušlechtilejších kovů a na míru je originální dárek v pravém slova smyslu.

5. Protože můžeme!

Jsme první generace, která má k dispozici skutečně dostupnou technologie uložení vzorku DNA.

Jsme první generace, která dostala šanci zanechat po sobě více než otisk v písku, který smyje první vlna.

Vymyslíte 6. důvod k archivaci DNA? Zajímá nás váš názor!

Ozvěte se nám.

Rezervujte si osobní konzultaci

Osobní konzultace je zdarma

Proč si zarezervovat osobní konzultaci?Informace z první rukyArchivace DNA na míruSoukromí a ochrana datKompletní cenová kalkulace

×