Máte otázky? Ozvěte se nám:

Proč je důležité právě teď zachovat svoji DNA?

Pro naše děti to nejlepší

Každý rodič může na své potomky přenést vrozenou vadu či nebezpečnou mutaci. Dědičnou příčinu mají nejčastěji nádory prsu, vaječníků a dělohy. U některých typů nádorů ještě neznáme rizikové geny. Z uloženého vzorku DNA mohou vaše děti v budoucnosti zjistit, jaké dědičné nemoci je ohrožují a včas se jim bránit. Dozví se, jaké vlohy zdědily, a jakým směrem se v životě vydat, aby je patřičně naplnily. Poznání všech zákonů genetiky umožní prodloužení či dokonce obnovení lidského života.

Zdraví na prvním místě

Naše DNA se v průběhu života mění. To může vést ke vzniku závažných nemocí jako je rakovina. Personální medicína je budoucnost péče o zdraví.  Brzy budeme schopni navrhnout individuální léčbu šitou každému na míru dle jeho vlastní DNA. Genová terapie nahradí poškozené části DNA fungujícími kopiemi. Včasnou archivací zajistíme přetrvání neporušené DNA, kterou použijeme k opravě případných chyb.
Proč jsem si nechal archivovat můj vzorek DNA? Myslím, že jednou nám z toho lékaři lehce stanoví diagnózu. Felix Slováček

hudebník

Milujeme své děti. Co smysluplnějšího můžeme udělat pro jejich ochranu? Uchovaný vzorek DNA může být v budoucnu skutečným pokladem. Tina Pletánková

moderátorka a matka

NIKDY nevíme, co nás potká.

Je lepší se PŘIPRAVIT.

Jak můžeme ochránit naše geny a rodinu?

S každou generací se ztrácí DNA

Myslíte si, že v dětech máte svůj otisk? Omyl! Podle zákonů dědičnosti u nich zmizí celá polovina vaší DNA. Vaše vnoučata pak už nesou jen pouhou 1/4 vašich genů. A co je ještě horší, nikdo dnes zatím nedokáže zaručit, že právě ty vlastnosti, které byste si přáli přenést na vaše potomky, neskončí v tom pomyslném genetickém koši.

%

Přenos DNA na děti

%

Přenos DNA na vnoučata

Díky technologii METTINUM® se v prach neobrátíme

Co se to kolem nás děje? Bezpochyby prožíváme přelomové období. Doposud nabízené způsoby archivace DNA jsou technicky a finančně náročné a pro běžného člověka prakticky nedostupné.
Nová Technologie METTINUM® nabízí dostupnou formu archivace DNA a garantuje, že váš DNA otisk bude uchován kompletní a do daleké budoucnosti. Produkt je navržen tak, aby splňoval veškeré požadavky na ochranu soukromí a zabezpečení citlivých dat.

%

Technologií METTINUM®

Co když se něco stane…

Pátrání po pohřešovaných osobách

“Kde je moje dítě?„ Jedna z největších obav všech rodičů. Jejich dítě se ztratilo nebo ho někdo unesl. Věděli jste, že uložený vzorek DNA může pomoci identifikovat hledanou osobu? Forenzní genetici se významně podílejí na pátrání pohřešovaných osob.

Zpětné určení biologického otce

V praxi se často setkáváme s tím, že při pátrání po biologickém otci není k dispozici žádná DNA. Není-li k nalezení domnělý otec, jde se za prarodiči. Ti už ale nemusí být naživu. Uložená DNA předchází těmto problémům. Jeden totiž nikdy neví…

Po nehodě může být již pozdě

“Život je jako bonboniera. Nikdy nevíš, co ochutnáš.„ Tak to vystihl Forrest Gump a měl pravdu. Nikdy nevíme, zda nežijeme náš poslední den. V okamžiku neštěstí je již pozdě myslet na zachování originální DNA. Nehody se stávají poměrně často. Letíte na dovolenou? Co když zrovna váš let skončí tragicky? Jakmile nastoupíte do letadla, už si vaši DNA neuložíte.
*Odesláním zprávy souhlasíte s uchováním vašich kontaktních údajů POUZE ZA ÚČELEM KOMUNIKACE o daném tématu.
Nová technologie archivace DNA je příkladem seriózní mezioborové spolupráce MUDr. Pavla Kukly a genetika RNDr. Daniela Vaňka. Blahopřeji. doc. MUDr. Růžena Pánková, CSc.

lékařka dermatovenerologie, vědecká a výuková činnost na UK Praha

Články z blogu

Novinky a zajímavosti ze světa DNA

Mettinum relikviář

DNA relikviář významných českých osobností

Doktoři Pavel Kukla a Daniel Vaněk si dalli za úkol vytvořit archiv DNA nejvýznamnějších osobností
v historii a současnosti českého národa. Sledujte, jak se jim ojedinělý projekt daří plnit na našem blogu.

vytvoření archy DNA

3 kroky k vytvoření archy DNA

Kompletní DNA získáváme biochemickým zpracováním vzorku krve. DNA lze sice extrahovat také například ze sliny, kožních šupinek nebo vlasů s kořínkem, ovšem pro získání dostatečného množství kvalitní DNA je zcela ideální nepatrný krevní vzorek (mnohem menší než při odběru v rámci běžného vyšetření krve).

Tajemství hlasu Českého slavíka

Tajemství hlasu Českého slavíka

Držitel 40 ocenění Zlatý Český slavík. Perfekcionalista a profesionál. Skromný a slušný. Miláček národa. To je Karel Gott. Co se skrývá za jeho úspěchy?

Karel IV.

Karel IV. – Jaký odkaz v nás zanechal Otec vlasti?

14. 5. 2016 by měl Karel IV. 700 narozeniny. Proslul svou inteligencí, smyslem pro řízení státu a láskou k vlasti. Málokdo již ví, že také archivoval…

Mettinum genetika

Genetika se skloňuje ve všech pádech

MUDr. Pavel Kukla se vědě a výzkumu v oblasti DNA věnuje již 5 let. Vynalezl nový způsob archivace DNA, který si získal velký zájem u porotců České inovace. Dostal se tam mezi 3 nejlepší inovace roku 2014 v České republice.

Rio 2016

Rio 2016: Fandíme českým sportovcům a jejich genům

Fandili jste svému oblíbenci? Letní olympiáda v Rio de Janeiru co nevidět skončí. Probojuje se ještě některý z českých reprezentantů na stupínek vítězů?

Archivace DNA

5 důvodů, proč archivovat DNA

Technologie uchování DNA bezpečně a na neomezenou dobu dnes již existuje. Je ale dobré si připomenout, proč vznikla a hlavně její smysl. Proč bychom měli chtít archivovat naši DNA?

Roste vaše zvědavost? Zeptejte se nás!

Víří vám právě teď hlavou spousta otázek? Neváhejte a domluvte si bezplatnou konzultaci s odborníkem na technologii METTINUM®.
Rezervujte si osobní konzultaci

Osobní konzultace je zdarma

Proč si zarezervovat osobní konzultaci?Informace z první rukyArchivace DNA na míruSoukromí a ochrana datKompletní cenová kalkulace

×